BAYHOST: ösztöndíjlehetőség Bajorországban

Bayhost - A Bajor Szabadállam ösztöndíja kelet-közép-európai egyetemi hallgatóknak

Pályázni bármely bajorországi egyetemre, valamennyi tudományterületről lehet.

Ki pályázhat?

•    aki végzős vagy már végzett hallgató BA/BSc, MA/MSc, vagy osztatlan képzésen, vagy PhD-hallgató
•    kitűnően beszél németül
•    átlag feletti tanulmányi eredménnyel büszkélkedhet
•    legfeljebb 30 éves az ösztöndíj megkezdésének időpontjában (2015.okt.1-én)
•    magyar állampolgár és életvitelszerűen Magyarországon él
•    anyagilag rászorul az ösztöndíjra

Az ösztöndíj összege: 700 €/hó
Időtartama: 12 hónap, de összesen két alkalommal meghosszabbítható 1-1 évvel.

A pályázó maga választja ki, mely bajorországi egyetemen szeretne tanulni, és önállóan nyújtja be oda jelentkezését. A bajorországi egyetemekre általában június 15. a jelentkezési határidő.
A Bayhost csak olyan egyetemi tanulmányokat támogat, amelyek képzési költsége legfeljebb 500 €/félév.

Pályázati határidő: új pályázatoknál december 1. (beérkezés), hosszabbításoknál február 28. (beérkezés)

Bővebb információ és jelentkezés:
Bayhost Bayerisches Hochschulzentrum für Mittel-, Ost- und Südosteuropa; Universitätsstrasse 31, 93053 Regensburg, Deutschland - Dr. Tanja Wagensohn
E-mail: info@bayhost.de
www.uni-regensburg.de/bayhost/stipendien/incoming/index.html