Féléves tanulmányi ösztöndíj Kínában, Nanjingban

A Nanjing University of Information Science and Technology (NUIST) 5 debreceni hallgatónak nyújt féléves tanulmányi ösztöndíjat 2019. február 22. - július 12. között. A nyertes pályázóknak a NUIST 5 hónapon keresztül tandíjmentességet, szállást, biztosítást, és ezen felül kb. 120,000 Ft-nak megfelelő havi ösztöndíjat biztosít.

Az egyetem a 8 millió lakosú Nanjing városában található a Jangce folyó partján. A város többezer éves múltra visszatekintő nyüzsgő kereskedelmi, ipari, kulturális központ Shanghaitól mintegy 300 km-re.

A NUIST több mint 30,000 hallgatót oktat, akik közül mintegy 800-an nemzetközi hallgatók.

Ki pályázhat?

• Aki a Debreceni Egyetem beiratkozott, aktív alapképzéses hallgatója gazdasági, üzleti, pénzügyi vagy kapcsolódó tudományterületen;
  • a Debreceni Egyetem beiratkozott, aktív mesterképzéses hallgatója gazdasági, üzleti, pénzügyi, informatikai, számítástudományi vagy kapcsolódó tudományterületen;
  • magyar állampolgár, vagy más európai ország állampolgára;
  • rendelkezik legalább egy lezárt félévvel.

Az ösztöndíj időtartama:

• 2019. február 22.  - július 12.

Az ösztöndíj mértéke 5 hónapra:

• tandíjmentesség
  • egészségügyi biztosítás
  • szállás (egyágyas szoba)
  • havi 3000 CNY.

Angol nyelven hallgatható tantárgyak: Course list

Jelentkezés

Jelentkezési határidő: 2018. november 26. hétfő 15.00

A jelentkezéshez szükséges:

• kitöltött jelentkezési lap, aláírva, fényképpel ellátva
  • angol nyelvű hallgatói jogviszonyigazolás
  • az eddigi egyetemi tanulmányok angol nyelvű tanulmányi átirata (transcript of records, kérje a Tanulmányi Osztálytól vagy a Hallgatói Adminisztráció Központtól)
  • 2 db angol nyelvű ajánló levél egyetemi oktatótól
  • angol nyelvtudás igazolása (min. B2 szint)
  • útlevél fénymásolata (ha van)
  • orvosi igazolás (ez az egészségügyi biztosítás feltétele, formanyomtatvány letölthető innen)

A jelentkezési lap hozzáférhető ide kattintva.

A jelentkezési lapot a mellékletekkel 2018. november 26. hétfő 15.00 óráig juttassa el a Debreceni Egyetem Nemzetközi Irodához (4032 Debrecen, Egyetem tér 1, I-es villa, térkép elérhető itt).

A pályázók skype-interjún vesznek részt a Nanjing University of Information Science and Technology Nemzetközi Irodájának munkatársával. Az interjú időpontja 2018. november 30. és december 10. között lesz. A nyertes pályázók ezt követően kapják meg postai úton a vízumhoz szükséges papírokat.

A pályázóknak javasoljuk a program információs borsúrájának alapos áttanulmányozását: Information Brochure

Információ az egyetemről:

DE Nemzetközi Iroda: internationaloffice@admin.unideb.hu